Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ստեֆան Սեժուրնեն ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Նախարար Սեժուրնեն ծաղկեպսակ է զետեղել>>>>>
Հանդիպումն ավարտվեց Հանսի Ֆլիկի թիմի հաղթանակով՝ 4-1 հաշվով։ Տանտերերի կազմում աչքի ընկավ Քրիստիան Ստուանին։ Հյուրերի կազմում դուբլ ձևակերպեց Լամին Յամալը, մեկական անգամ աչքի ընկան Դանի>>>>>
Խաչվերացը Հայ Եկեղեցու հինգ տաղավար տոներից վերջինն է: Այն Խաչին նվիրված տոներից ամենակարևորն է, որովհետև նվիրված է գերությունից խաչի վերադարձի և փառաբանության հիշատակին: Հայաստանյայց Եկեղեցում>>>>>
Այսօր՝ սեպտեմբերի 15-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 00։15-ի սահմանում պարեկները Երևանի քաղաքապետարանի մոտ ծառայություն կատարելիս կրակոցի ձայներ են լսել։ Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, պարեկները>>>>>
Օրեր առաջ Ադրբեջան էին այցելել ամերիկյան հետախուզության բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ։ Այժմ բրիտանական հետախուզության MI6-ի ղեկավար Ռիչարդ Մուրը գտնվում է Բաքվում և ելույթ է ունեցել նաև ADA>>>>>

Стартовал визит главы МИД Франции в Армению
Стартовал визит министра Европы и иностранных дел Франции Стефана Сежурне в Армению. Об этом сообщает МИД Армении. Министр Европы и иностранных дел Франции Стефан Сежурне>>>>>
Давид Саркисян проходит по делу мошенничестве и присвоении четырех автомашин. ЕРЕВАН, 15 сен – Sputnik. Правоохранительные органы конфисковали машину мэра Степанакерта Давида Саркисяна, сообщает ABC>>>>>
Согласно части 4 статьи 31 Закона Республики Армения “О регулировании оборота оружия”, все гражданское и служебное оружие, обращающееся в Республике Армения, подлежит регистрации Полицией РА>>>>>
Армянская Апостольская Церковь 15 сентября отмечает Сурб Хач — Праздник Святого Креста Как передает Арменпресс, это последний в году из пяти календарных праздников Армянской церкви.>>>>>
Несколько дней назад Азербайджан посетили высокопоставленные представители американской разведки. Сейчас в Баку находится глава британской разведки MI6 Ричард Мур, который также выступил с речью в>>>>>