Նյու Յորքում կայացել է Թուրքիայի և Իրանի նախագահների հանդիպումը։ Քննարկվել են Թուրքիայի և Իրանի երկկողմ հարաբերությունները, ինչպես նաև Մերձավոր Արևելքում սրումը։ Նախագահ Էրդողանը ընդգծել է,>>>>>
Այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 17:00-ի սահմաններում Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի 73 կմ հատվածում բախվել են Շիրակի մարզի բնակիչ 33-ամյա Սասուն>>>>>
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի շրջանակում մասնակցել է Ապագայի գագաթնաժողովին: Միջոցառմանը մասնակցել են նաև աշխարհի մի քանի տասնյակ պետությունների նախագահներ>>>>>
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփն իրականում չգիտի՝ ինչպես դադարեցնել ռուս-ուկրաինական պատերազմը, նույնիսկ եթե կարծում է, որ գիտի, թե ինչպես դա անել. այս մասին ասել է>>>>>
Համաշխարհային հայկական երկրորդ գագաթնաժողովում ՀՀ վարչապետ ՆիկոլՓաշինյանը հայտարարեց փոքր մոդուլայինատոմակայան կառուցելու ծրագրերի մասին, որն իբր պետք է դառնա երկրի էներգետիկ անկախության կարևոր մասը: Այնուամենայնիվ, նրա>>>>>
Այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, տեղի է ունենում դատական նիստ, որում ներգրավված է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։   Yerevan.Today-ը կապ հաստատեց երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ>>>>>
Tert.am-ի տեղեկություններով, երկու օր առաջ ՌԴ-ում կալանավորվել է, հետախուզման մեջ գտնվող նախկին ՔՊ-ական Թաթուլ Ասիլյանը։   Tert.am-ը ՆԳ նախարարությունից փորձեց ճշտել տեղեկատվությունը։ ՆԳՆ-ից Tert.am-ին հայտնեցին,>>>>>
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ԱՄՆ այցի շրջանակներում բանակցություններ կվարի մի շարք երկրների առաջնորդների հետ, այդ թվում՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի։ Այս մասին հաղորդում է>>>>>
Թրամփը հայտարարել է, որ եթե պարտվի ԱՄՆ-ի նախագահի ընտրություններում, կրկին չի փորձի ընտրվել 2028 թվականին։ Այս մասին փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։ ԱՄՆ-ում հերթական նախագահական ընտրությունները>>>>>

Сотрудники посольства Франции в Республике Армения посетили мемориал героической обороны при горе Мусалер и почтили память армянских воинов и пришедших им на помощь моряков. Как>>>>>
В Нью-Йорке прошла встреча президентов Турции и Ирана. Обсуждены двусторонние отношения между Турцией и Ираном, а также эскалация на Ближнем Востоке. Президент Эрдоган подчеркнул, что>>>>>
Президент Исламской Республики Иран Масуд Пезешкиан прибыл в Нью-Йорк во главе высокопоставленной делегации для участия в 79-й Генеральной Ассамблее ООН. В своих первых заявлениях в>>>>>
Турции «Зангезурский коридор» нужен, чтобы удовлетворить эго Эрдогана: так он станет человеком, соединившим тюркские миры, чего не вышло у Ататюрка, заявил медиаэксперт Тигран Кочарян в>>>>>
Сегодня, 23 сентября, в Гегаркуникской области произошла крупная автомобильная авария. Около 17:00 на 73-м километре автодороги Ереван-Севан-Иджеван столкнулись автомобиль Ford Transit, за рулем которого находился>>>>>
Азербайджанский президент Ильхам Алиев назвал предложение Еревана подписать мирное соглашение в виде уже согласованных статей «примитивным» и «неадекватным». Это несдержанное и довольно хамское заявление прозвучало>>>>>
Корпорация Telegram будет передавать правоохранительным органам стран мира на основании их официальных запросов IP-адреса и номера телефонов пользователей одноимённого мессенджера, которые будут нарушать правила пользования>>>>>
Израиль заявил, что сегодня, 23 сентября, нанёс более трёхсот ударов по объектам радикальной группировки «Хезболла» на юге Ливана, сообщает Радио «Свобода». По информации Минздрава Ливана,>>>>>
Мы гуляли по Нью-Йорку, когда из машины, стоящей на красный свет, выкрикнули: «Да здравствует Армения!». Об этом написала на своей странице в Facebook супруга премьер-министра>>>>>
Появилась реальная возможность для установления постоянного мира на Южном Кавказе.   Об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган во время своего выступления в Турецком>>>>>
Политика России на Южном Кавказе на данном этапе носит ситуационный характер, поскольку внимание российских властей отвлечено украинским театром военных действий и противостоянием с блоком НАТО.>>>>>