ՌԴ ԶՈւ ստորաբաժանումների վճռական գործողությունների արդյունքում ազատագրվել է Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության Ուգլեդար քաղաքը»,- հաղորդագրություն է տարածել Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը։ Ուգլեդարի համար մարտեր են մղվել մի>>>>>
Հոկտեմբերի 4-ին հանրապետության հրապարակում և հարակից փողոցներում ժամը 18:00-ից ժամանակավորապես կդադարեցվի երթևեկությունը: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։Ավտոբուսային և միկրոավտբուսային երթուղիները կգործեն հրապարակը շրջանցող փողոցներով:>>>>>
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա բազմաոլորտ օրակարգին վերաբերող հարցեր, ընդգծվել է բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանն ու ամրապնդմանն ուղղված հետևողական քայլերի իրականացման շարունակականության կարևորությունը: Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է>>>>>
Հայաստանի Սահմանադրական դատարանի որոշումը Արցախյան հիմնախնդրի վերաբերյալ իսկական հայրենասերների համար ընկալվեց որպես ապտակ։ Իր կարծիքը այս սահմանադրաիրավական որոշման վերաբերյալ ներկայացնում է քաղաքագետ Արման Ղուկասյանը (Երևան):>>>>>
Գաղտնիք չէ, որ հայ հասարակության մեջ ահռելի հիասթափություն կա Ռուսաստանի, նրա հետ դաշնակցային հարաբերությունների նկատմամբ. այս մասին Վարշավայի անվտանգության համաժողովում հայտարարել է ՀՀ ԱԳ նախարար>>>>>
Դիմում եմ լայն հանրությանը։ Իմ կյանքը դրել եմ այս զոհասեղանին։ Մեր քայլերը տանում են մեզ մեր նախանշած ծրագրին՝ ժամ առաջ հեռացնելու այս իշխանությանը, Հանրայինի եթերում>>>>>
Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ Կապանի տարածքային խորհրդի նախկին ղեկավար Նարեկ Դավթյանն օրերս ազատվել է մարզպետի աշխատակազմի ֆինանսական վարչության պետի պաշտոնից։ Դավթյանին Կապանի խորհրդի ղեկավար>>>>>
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 3-5-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիայի Հանրապետություն: Այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ է ունենալու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և վարչապետ Միշել>>>>>

Глава армянского правительства уверен, что подписание мирного соглашения с Азербайджаном будет способствовать стабильности в регионе. ЕРЕВАН, 3 окт — Sputnik. Армения готова подписать мирный договор>>>>>
Ресурс ИНОСМИ опубликовал статью Энтони Блинкена, вышедшей в Foreign Affairs. Блинкен: США намерены отстаивать свое мировое лидерство во всех сферах Энтони Блинкен (Antony J. Blinken)>>>>>
В Елисейском дворце состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна и президента Французской Республики Эммануэля Макрона.   Собеседники обсудили вопросы многоотраслевой повестки Армения-Франция, была подчеркнута важность продолжительной>>>>>
Армянский дипломат отметил, что намерен привести отношения двух стран «в состояние, удовлетворительное для нас». ЕРЕВАН, 3 окт — Sputnik. Посол Армении в России Гурген Арсенян>>>>>
Защита Рубена Варданяна призвала Азербайджан освободить всех армянских пленных до Конференции ООН по изменению климата, предстоящей в ноябре в Баку. ЕРЕВАН, 3 окт — Sputnik.>>>>>
Решение Конституционного суда Армении по Нагорному Карабаху настоящие патриоты восприняли как плевок в лицо. Своим мнением о конституционно-правом и фактическом смысле этого документа делится политолог>>>>>
Возобновление протестных уличных акций движения Баграта Србазана было омрачено все тем же отсутствием четкости в целеполагании. Я не говорю о политической программе – она как>>>>>
Есть действительно серьезные опасения, что Азербайджан попытается реализовать новые военные планы против Армении и  армянских территорий. Об этом заявил глава МИД Армении Арарат Мирзоян, выступая в>>>>>
Премьер-министр Никол Пашинян 3-5 октября с рабочим визитом посетит Французскую Республику.   В рамках визита премьер-министр Республики Армения проведет встречи с президентом Франции Эммануэлем Макроном>>>>>