Չընկնել թակարդի մեջ Մոլդովան հայտարարեց եվրաինտեգրման հանրաքվեի վերջնական արդյունքները: Ասել, որ հաղթել են ԵՄ-ին միանալու կողմնակիցները, կլինի կեղծավորություն։ Այո, նրանք հավաքել են ընդամենը 0.92%-ով ավել,>>>>>
ԱՄՆ փոխնախագահ, նախագահի թեկնածու Քամալա Հարրիսը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը «նստելու է Կիևում՝ Ուկրաինայի մայրաքաղաքում», եթե հանրապետական Դոնալդ Թրամփն ԱՄՆ նախագահ>>>>>
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը չի մասնակցի «Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրեջանի և Հայաստանի միջև պետական սահմանի>>>>>
Ես ուրախ եմ ձեր երկրի և Հայաստանի կողմից խաղաղության համաձայնագրի ուղղությամբ շարունակական առաջընթացից, որը կծառայի երկու երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորմանը: Ուզում եմ վստահեցնել, որ Միացյալ>>>>>
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի Պոլիտեխնիկական համալսարանի, Ագրարային համալսարանի, Ճարտարապետաշինարարական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական և ուսանողական կազմի, գիտահետազոտական կազմակերպությունների մի խումբ ներկայացուցիչների ներկայացրել է «Ակադեմիական քաղաք» նախագծի տեխնոլոգիական>>>>>
Արևմուտքը Վրաստանի նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին առաջարկել էր պատերազմ սկսել Ռուսաստանի դեմ, հայտարարել է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության հիմնադիր և պատվավոր նախագահ Բիձինա Իվանիշվիլին «Իմեդի» հեռուստաընկերությանը տված>>>>>
Դուք «Ազատությանը» տված հարցազրույցում հայտարարել եք՝ հարձակվել Ղարաբաղի վրա և Հայաստանի տարածքներ օկուպացնել տարբեր բաներ են իրավունքի տեսակետից. Ադրբեջանն արեց Ղարաբաղում մի գործողություն, որի տակ>>>>>

Молдова объявила окончательные результаты референдума по евроинтеграции. Сказать, что победили сторонники присоединения к ЕС, будет лицемерием. Да, они набрали на 0,92% больше, чем те,>>>>>
Решением премьер-министра Никола Пашиняна Артур Григорян освобожден с должности помощника премьер-министра. Об этом сообщает сайт правительства.>>>>>
Власти Армении пока не приняли решения относительно участия страны в глобальном саммите СОР29 в Баку. Об этом заявил журналистам спикер парламента Армении Ален Симонян. >>>>>
Кандидат в президенты от Демократической партии, действующий вице-президент США Камала Харрис видит риски того, что «Путин будет сидеть в Киеве», если ее соперник Дональд Трамп>>>>>
Российский политолог Сергей Маркедонов в своем Телеграм-канале «Донской казак» проанализировал выборные процессы в Молдове: «1. Утро 21 октября внесло большую ясность в определение итогов>>>>>
Власти Армении стремятся поспешно ратифицировать регламент о совместной деятельности комиссий по делимитации и демаркации в условиях, когда Азербайджан, как минимум, не проявляет подобной активности. Об>>>>>
Спикер парламента Ален Симонян оправдал свои скандальные заявления в интервью радиостанции “Свобода” действиями бывших властей. Поводом для очередной порции обвинений в адрес бывших стал>>>>>
Бывший спикер Национального собрания Армении, председатель партии «Оринац Еркир» (Страна закона) Артур Багдасарян и члены его семьи приглашены 29 октября в отдел конфискации незаконного имущества>>>>>