Սրբազան պայքարի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը աջակիցների հետ ակցիա է իրականացնում Նախագահի նստավայրի մոտ։ Պատճառը նախագահի կողմից այսօր ստորագրված սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը վավերացնելու մասին օրենքն է:>>>>>
Դատախազությունն ուսումնասիրել է ԱԺ ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության նախկին պետ Հովհաննես Սահակյանի գույքը։ Ազդարար» համակարգից տեղեկանում>>>>>
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին մերժել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի այցն Ուկրաինա։ Այս մասին գրում է AFP-ն՝ հղում անելով Զելենսկիին մոտ կանգնած աղբյուրին։ Հիշեցնենք,>>>>>
Սիսիանում ականատես եղանք, թե տեղական բդեշխը` ՔՊ-ական պատգամավոր Կարեն Համբարձումյանը, ինչպես է գահընկեց անում իր ասածը չանող քաղաքապետին եւ իր ուզած մարդուն դարձնում քաղաքապետ` նախ>>>>>
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը և Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են Հրվ.Կովկասում արդար և կայուն խաղաղության հասնելու կարևորությունը, հայտնում է Պետքարտուղարությունը:Նրանք քննարկել>>>>>
Հայաստանի ու Թուրքիայի համապատասխան գերատեսչությունների ներկայացուցիչները շուտով կհանդիպեն՝ գնահատելու Գյումրի-Կարս երկաթգծի վերագործարկման պայմանները, «Ազատությանը» հայտնեց հայ-թուրքական կարգավորման հարցով Հայաստանի բանագնաց, խորհրդարանի փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը։ Ըստ>>>>>
Sputnik Արմենիան հարցում է ուղարկել ՊԵԿ հասկանալու համար, թե որքան է արժեցել «Մարգարա» նոր անցակետի շինարարությունը և ինչքան գումար է ծախսվել շինարարության ավարտից հետո այն>>>>>

Армения рассматривает возможность укрепления своих военно-воздушных сил путем сотрудничества с Индией, сообщает издание Indian Defense Research Wing.   По данным издания, планируется модернизация четырех имеющихся>>>>>
Архиепископ Баграт, возглавляющий оппозиционное движение «Священная борьба», сегодня, 25 октября, во время акции протеста перед президентской резиденцией в Ереване заявил, что принятие регламента комиссий по>>>>>
Лучше сесть за стол переговоров, чем озвучивать потери Украины на поле боя, сказал Путин. Россия готова рассматривать любые варианты мирных договоренностей по Украине, исходя из>>>>>
дня.   Газета «Жоговурд» пишет: Партия «Гражданский договор» рассматривает двух новых кандидатов на пост министра юстиции. Это заместитель министра внутренних дел Арпине Саркисян и исполнительный>>>>>
Сегодня, в 16:00, члены движения «Священная борьба» соберутся у резиденции президента Армении. Об этом сообщает Телеграм-канал «Священная борьба».   Отмечается, что участники акции будут требовать>>>>>
Влияние предстоящих предвыборных процессов на основные развития политического поля Армении постепенно набирает обороты.    В случае многих сил и деятелей дискурс ключевых вопросов, касающихся Армении,>>>>>