ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Սարգսյանը, ՔԿՀ-ից ազատ արձակվեց՝ պատժի կրումից հետո։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՔԿԾ հանրային կապերի բաժնք պետ Նոնա>>>>>
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին ֆեյսբուքյան էջում կիսվել է վրացական զբոսաշրջային կազմակերպության գովազդային հրապարակմամբ: Կազմակերպությունը, որը տուրեր է կազմակերպում դեպի ՀՀ Լոռու մարզ, հայտարարության մեջ գրել>>>>>
Առաջիկայում Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը դառնալու է միջուկային տերություն։   Այդ անխուսափելի զարգացումը շեշտակիորեն փոխելու է տարածաշրջանում տիրող աշխարհառազմավարական հաշվեկշիռը և ուժերի հարաբերակցությունը՝ հօգուտ Իրանի։ Հայաստանի>>>>>
Երևանի նախկին քաղաքապետ, «Նոր ուժ» կուսակցության առաջնորդ Հայկ Մարությանը նախաձեռնում է  ստորագրահավաք՝ հունվարի 1-ից նախատեսված տրանսպորտի թանկացման դեմ։   “ՔՊ-ական իշխանությունը ոչ միայն չի կարողանում նորմալ>>>>>
Այս մասին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2025 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագծի նախնական քննարկմանն ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը։ «Հարկ վճարողների>>>>>
Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը շնորհավորել է Մոլդովայի գործող նախագահ Մայա Սանդուին նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում տարած հաղթանակի կապակցությամբ, գրում է dw.com-ը։ «Հազվագյուտ ուժ է>>>>>

США готовят Европу к самоубийственному прямому военному конфликту с Россией, заявил глава МИД РФ Сергей Лавров, выступая на международном научно-фантастическом симпозиуме «Создавая будущее».   «Сегодня>>>>>
Создаваемые в БРИКС институты важны не только для членов этого сообщества, а для всей глобальной экономики, заявил замруководителя администрации президента РФ Максим Орешкин в ходе>>>>>
Нынешняя парламентская оппозиция себя полностью изжила, ее действия направлены на одно — “попытку перетянуть одеяло на себя”. Об этом заявил спикер парламента Армении Ален Симонян.>>>>>
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил Майю Санду с переизбранием на пост президента Молдавии. Об этом он сделал запись в X.   «С нетерпением жду совместной>>>>>
День Народного единства — праздник, который подчеркивает нерушимую сплоченность многонационального народа России. Об этом говорится в обращении посольства России в Армении.    «Посольство России в>>>>>
Король Испании Филипп VI призвал понять злость жителей пострадавших от наводнений населенных пунктов в автономном сообществе Валенсия. Это заявление он сделал после визита в муниципалитет>>>>>
В Чаренцаване вечером 30 октября произошел крупный инцидент. По информации Shamshyan.com, около полуночи поступил сигнал о драке с участием десятков граждан. Установлены личности 26 участников>>>>>