Երբ Նիկոլ Փաշինյանը եկավ իշխանության, նա հայտարարեց, որ քաղաքացու քննադատությունը և կարծիքը ոչ միայն թույլատրվելու են, այլև խրախուսվելու են։ Նրա խոսքերը հնչում էին որպես ազնիվ>>>>>
Վրաստանում նախագահական ընտրությունները, ենթադրաբար, տեղի կունենան 2025 թվականի հունվարին, լրագրողներին հայտնել է երկրի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։   «Ամեն ինչ ընթանում է խաղաղ. ընտրությունների արդյունքները կամփոփվեն,>>>>>
Ուզում եմ գոհունակությունս հայտնել Ադրբեջանի նախագահի հետ իմ և ընդլայնված կազմով շփումների վերաբերյալ: Մի քիչ տարօրինակ կարող է հնչել, բայց մենք այդքան երկար խոսակցություն վաղուց>>>>>
Ես, միանշանակ, անհանգստանում եմ հորս համար, բայց նաև անհանգստանում եմ բոլոր հայերի համար, որոնք պահվում են Բաքվում. այս մասին TheArmenianReport-ին ասել է Բաքվում ապօրինաբար պահվող գործարար,>>>>>
««Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս» տարանցիկ մայրուղային գազատարի «Ղազախ-Սագուրամո» հատվածում վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով նոյեմբերի 13-ին ժամը 10։00-ից մինչև նոյեմբերի 14-ը ժամը 22։00-ն կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը:>>>>>
Այսօր մեծ պատասխանատվությամբ և բավականությամբ, Հայաստան-Վրաստան սահմանին, գործընկերների հետ դիմավորեցի շվեդ էկո ակտիվիստ Greta Thunberg-ին, ով ժամանել է Հայաստան՝ բոյկոտելով Բաքվում անցկացվող COP29-ը։ Այս մասին Ֆեյսբուքի>>>>>
Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ Նիկոլ Փաշինյանի վրա խնձոր նետելու քրեական գործը Երեւան քաղաքի դատարանում է, եւ այն քննելու է դատավոր Արման Հովհաննիսյանը։ Հիշեցնենք, որ>>>>>
Չորեքշաբթի Ուկրաինայի ամբողջ տարածքում հայտարարվել է օդային ռմբակոծման նախազգուշացում՝ համաձայն Ուկրաինայի թվային փոխակերպման նախարարության առցանց քարտեզի տվյալների։ Ըստ աղբյուրի՝ Ուկրաինայի արևմտյան շրջաններում օդային հարձակման ահազանգ հնչել>>>>>
Արդարադատության միջազգային դատարանը վճռել է, որ իրավասություն ունի քննելու 2020-2023 թվականների պատերազմի ընթացքում և դրանից հետո սպանությունների, խոշտանգումների, անմարդկային վերաբերմունքի, բռնի անհետացումների և կամայական ձերբակալությունների>>>>>

Уголовная ответственность за критику Пашиняна и свобода слова в Армении
Когда Никол Пашинян пришел к власти, он заявлял, что откровенная критика и мнение граждан будут не просто допускаться, но и поощряться. Его слова звучали>>>>>
Официальный представитель МИД России Мария Захарова прокомментировала ИАЦ VERELQ заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева, в котором тот подверг резкой критике деятельность Минской группы ОБСЕ. >>>>>
С 10:00 часов 13 ноября до 22:00 часов 14 ноября на участке «Казах — Сагурамо» (DN 1000) транзитного магистрального газопровода «Северный Кавказ — Закавказье» на>>>>>
Армению на заседании Межпарламентской ассамблеи (МПА) СНГ представят вице-спикер парламента Рубен Рубинян и два депутата от правящей фракции «Гражданский договор». «Командировать с 20 по>>>>>
О гражданской инициативе блока «Мать Армения». Мы инициировали сбор подписей против ожидающегося с 1 января подорожания городского транспорта. Это – гражданская инициатива, имеющая правовые>>>>>
В Украине началась подготовка к возможным выборам президента, предполагаемая дата — 25 мая 2025 года, сообщили The Economist информированные источники. По их данным, подготовка к>>>>>
Встреча президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна на саммите БРИКС в Казани заложила позитивные импульсы для продолжения переговоров. Об этом заявил ТАСС>>>>>
ПВО и РЭБ уничтожили несколько беспилотников в Воронежской области. Об этом сообщил губернатор Александр Гусев. «Дежурными силами ПВО и средствами РЭБ в Воронежской области обнаружены>>>>>
На выборах в Гюмри правящий «Гражданский договор» может повторить «ереванский сценарий», взять в свои руки управление городом вкупе с другими партиями. Об этом пишет в>>>>>