ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը առաջիկա օրերին՝ նոյեմբերի 22-ին կամ 23-ին, հարցազրույց կտա: Հայտնում է «Հայկական ժամանակ»-ը: Վարչապետի ընտանիքին պատկանող կայքի տեղեկություններով՝ Փաշինյանը հարցազրույց է տալու>>>>>
Պետական վերահսկողական ծառայության (ՊՎԾ) ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը պնդում է՝ Պետեկամուտների կոմիտեի (ՊԵԿ) նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առաջարկ այս պահին չի ստացել, և նման քննարկում չկա: Մամուլում>>>>>
Միջազգային քրեական դատարանի նախաքննական պալատը ձերբակալության օրդեր է տվել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի և Իսրայելի նախկին պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտի նկատմամբ: Որոշումն ընդունվել է 2023-ի>>>>>
Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 21-ի ցերեկը, 22-ին և 23-ին, 24-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 24-ի ուշ երեկոյան, 25-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ,>>>>>
Ժայթքումը սկսվել է նոյեմբերի 20-ին ժամը 23:24-ին: Տեղի ենթակառուցվածքները և բնակիչները միջադեպի հետևանքով ի սկզբանե չեն տուժել։ Իսլանդիայում գրանցված է ընդհանուր առմամբ 33 ակտիվ հրաբխային համակարգ:>>>>>
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեեւ ԱԳ նախարարն ու վարչապետը համառորեն չեն բացահայտում, թե որոնք են «խաղաղության պայմանագրի» չհամաձայնեցված կետերը, սակայն դիվանագիտական մեր աղբյուրները հայտնում են,>>>>>
Ուկրաինան ոչ մի օկուպացված տարածք չի ճանաչում որպես ռուսական, մասնավորապես՝ 2014 թվականից ի վեր բռնագրավված տարածքները և պատրաստ չէ Ղրիմը զիջել խաղաղության համաձայնագրով։ Նա ընդգծել>>>>>
Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանական աղբյուրներից տեղեկանում ենք, որ պաշտոնանկության երկրորդ ալիքն էլ է լինելու: Թիրախում այլ պաշտոնյաներ են, մեզ հասած տեղեկություններով՝ սոցապնախարար Նարեկ Մկրտչյանն>>>>>
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը դիմել է Սահմանադրական դատարան՝ փաստաբանական գործունեության հարկման հետ կապված։ Այս մասին հայտնում են ՄԻՊ գրասենյակից: «ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմից>>>>>

Стратегия вестернизации всего мира потерпела крах и центр мировой экономики сместился на Восток, а следующий век станет веком Евразии. Об этом заявил премьер-министр Венгрии Виктор>>>>>
Члены Совета Межпарламентской ассамблеи стран СНГ вновь избрали спикера Совфеда Валентину Матвиенко председателем МПА, сообщает РИА Новости. Избрание главы Совета МПА СНГ является ежегодной процедурой.>>>>>
Президент России Владимир Путин наградил композитора Игоря Крутого орденом «За заслуги перед Отечеством» II степени. Соответствующий указ размещен на сайте официального опубликования правовых актов. Отмечается,>>>>>
Работа по оказанию помощи пострадавшим от атак ВСУ ведется днем и ночью, активнее всех работают губернаторы, которые занимаются отдельно каждым случаем, заявил РИА Новостипресс-секретарь президента>>>>>
Указом Президента Республики Армения Ваагна Хачатуряна Давид Худатян назначен министром территориального управления и инфраструктур Республики Армения.   «Основываясь на предложении премьер-министра, в соответствии со статьей>>>>>
Посольства Казахстана, Кыргызстана и Азербайджана обратились к своим гражданам с призывом покинуть территорию Украины на фоне ухудшения ситуации с безопасностью. Об этом сообщает ArbatMedia Ранее>>>>>
Украина впервые выпустила британские крылатые ракеты Storm Shadow по российской территории, сообщает Bloomberg, ссылаясь на анонимный западный источник. Накануне Минобороны России заявило, что Украина впервые>>>>>
Украина не признает ни одну оккупированную территорию российской, в частности те, которые были захвачены с 2014 года, и не готова уступать Крым в мирном соглашении.>>>>>
Депутат пытался «похлопотать», но сотрудники СК доложили об этом главе ведомства Кярамяну, который от вмешательства категорически отказался. ЕРЕВАН, 21 ноя – Sputnik. Депутат от правящей>>>>>
Россия будет использовать доходы от замороженных активов западных инвесторов, ответные меры будут после реализации недружественных действий западных стран. Об этом заявил министр финансов РФ Антон>>>>>