Քաղաքագետ Արման Ղուկասյանը «Արտաքին թշնամի» խմբագրության խնդրանքով շարունակում է լուսաբանել Հայաստանի իշխանական շրջանակներում վերադասավորումների թեման։ Շարքերի մաքրում. ի՞նչ է թաքնված կուլիսների հետևում Պաշտոնյաների շարքում տեղի>>>>>
Կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի նպատակն է ՓՄՁ-ների համար ստեղծել գործունեություն ծավալելու ավելի կանխատեսելի միջավայր՝ տարբերակելով ՀԴՄ-ի կիրառության>>>>>
Հայաստանի ԱԳՆ-ն X-ի միկրոբլոգում ողջունել Լիբանանում հաստատված հրադադարը:   «Հայաստանը ողջունում է Լիբանանի և Իսրայելի միջև վերջերս ձեռք բերված հրադադարի համաձայնությունը և հույս է հայտնում,>>>>>
Առաջիկա օրերին ԱՄՆ-ն կրկին կփորձի Թուրքիայի, Եգիպտոսի, Կատարի, Իսրայելի և մյուսների հետ հասնել Գազայում հրադադարի հաստատմանը, պատանդների ազատ արձակմանը և պատերազմին վերջ տալուն՝ ՀԱՄԱՍ-ին զրկելով>>>>>
Պեկինը կոչ է անում Միացյալ Նահանգներին դադարեցնել չինական ձեռնարկությունների նկատմամբ քաղաքական մանիպուլյացիաներն ու անհիմն ճնշումները։«ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Չինաստանի առևտրի նախարարությունը։ Ավելի>>>>>
Նոյեմբերի 26-ին ՌԴ ԱԳՆ-ն կանչել է Մոսկվայում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Քեյսին, որին խիստ բողոք է ներկայացրել՝ կապված այն տեղեկատվության հետ, որ Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան երկրորդ>>>>>
Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Ալեն Սիմոնյանի եւ Հովիկ Աղազարյանի հանդիպումը տեւել է մոտ 40 րոպե: Հիմնականում խոսել է ԱԺ նախագահը, որը հանդիպման նախաձեռնողն է>>>>>
Իրանը ողջունում է Լիբանանի և Իսրայելի միջև հրադադարի համաձայնագիրը, բայց միևնույն ժամանակ կշարունակի ամենայն աջակցություն ցուցաբերել Լիբանանի ժողովրդին և երկրի դիմադրության ուժերին։ Այս մասին ասվում>>>>>

Чистка в рядах: что скрывается за кулисами?
Политолог Арман Гукасян по просьбе Редакции ВнешнегоВрага продолжает освещать тему перестановок в правящих кругах Армении. Чистка в рядах: что скрывается за кулисами? Волна увольнений в>>>>>
Армянский политолог Сергей Мелконян в своём Телеграм-канале тезисно анализирует заключение перемирия в Ливане: » «Хезболла» устояла. Израиль не смог уничтожить организацию или безвозвратно подорвать>>>>>
Британское издание со ссылкой на европейских чиновников обнародовало некоторые детали подрывной работы спецслужб Запада. ЕРЕВАН, 27 ноя – Sputnik. Спецслужбы Запада все активнее пытаются вербовать>>>>>
В Грузии возобновлено движение грузовиков на дороге, ведущей к границе с Арменией. Об этом сообщает департамент автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии. Ранее>>>>>
Правящая партия “Гражданский договор” руководствуется известными принципом Муссолини “друзьям — все, врагам — закон”, однако этот принцип дал некоторый сбой, который привел к идеологическому коллапсу>>>>>
Газета «Грапарак» пишет: Поведение депутата от блока «Айастан» Гегама Назаряна фракция решила вынести на обсуждение, и не исключено, что они также «попросят» Назаряна сложить мандат>>>>>
В Гюмри 8, 9, 10 декабря пройдут предварительные выборы. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян. «Мы попросим, чтобы из кругов членов, соратников, единомышленников>>>>>
Пресс-секретарь председателя Следственного комитета Армении Гор Абрамян сделал запись на своей странице в Facebook. «Дорогие коллеги, В Следственном комитете РА нет хаоса. Весь>>>>>
На территории Республики Армения есть закрытые автодороги. Об этом сообщили в МВД Республики. Ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к озеру Кари Арагацотнского региона, закрыты.>>>>>