ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձ է հղել Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ։ «Հայրենակիցնե´ր, Այսօր մենք ճանապարհում ենք ևս մեկ տարի` փորձություններով, կորուստներով և>>>>>
Իշխանությունները անհետ կորած զինծառայողների ծնողներին հետ հավանաբար կհանդիպեն հունվար ամսին։ Այս մասին News.am-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ>>>>>
Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության գլխավոր հետախուզական վարչությունը (GUR) հայտարարել է աշխարհում առաջին անգամ օդային թիրախի բախման մասին Magura V5 ծովային անօդաչու թռչող սարքի միջոցով։ Այս մասին>>>>>
«Հավաքական Արևմուտքի» երկրներում շարունակվում է տեղեկատվական տարածքի համակարգված մաքրումը տեղեկատվության ցանկացած անընդունելի աղբյուրներից։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ կապված եվրոպական>>>>>
Մամուլում մեր մասին գրվում է բաներ, մեղադրանքներ, որ այստեղ տուն առան, այստեղ կղզի առան, հաշվեհամար բացեցին։ Ասուլիս եմ հրավիրում, այդ մասին հարց չեն տալիս։ «Ընտանեկան>>>>>
Նախատոնական օրերին ևս երկու օդանավակայանների միջև օդային հաղորդակցությունն իրականացվել է ամենօրյա ռեժիմով։ Հունվարի 2-ից 6-ը ներառյալ Երևան-Կապան-Երևան չվերթերը կիրականացվեն ամենօրյա գրաֆիկով։ Տեղեկությունը հայտնում է «ՆՈՎԷՅՐ»>>>>>
Հակառակ մարտահրավերներին և դժվարություններին, հետևողականորեն աշխատել ենք, որպեսզի ՀՀ-ի և ՌԴ–ի ռազմավարական գործընկերությունը և դաշնակցային հարաբերությունները հաջողությամբ հաղթահարեն ամրության փորձությունները: Ամանորյա իր ուղերձում նշել է>>>>>
Հայաստանում տեղի ունեցողը, ավելի ճիշտ` Հայաստանի և թուրք-ադրբեջանական տանդեմի միջև այսպես կոչված բանակցությունները, այլ կերպ, քան խաղաղության գործընթացի իմիտացիա չես անվանի։ Իհարկե, ՀՀ ներկայիս իշխանությունները>>>>>
Դեկտեմբերի 31-ին, տեղական ժամանակով ժամը 00:50-ին (Գրինվիչի ժամանակով դեկտեմբերի 30-ին, ժամը 20։50-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության>>>>>
Մարզպետը հայտնել է գլխավոր բժշկի տեղակալ Վասիլի Բորիսովի մահվան մասին։ Ուկրաինայի զինված ուժերը դրոնով հարձակվել են Խերսոնի մարզի Ալյոշկիի հիվանդանոցի վրա, գլխավոր բժիշկը վիրավորվել է,>>>>>
Նախկին նախարարն ասել է, որ ՌԴ ոստիկաններն իրեն հրավիրել են զրույցի։ ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանը հերքել է լուրը, թե իրեն ձերբակալել են Մոսկվայում։>>>>>
ՌԴ սահմանապահ զորքերն Ագարակ սահմանային անցման կետում վերահսկողություն էին իրականացնում Հայաստանի անկախացումից ի վեր։ Այսուհետև հայ-իրանական պետական սահմանը կվերահսկեն միայն հայ սահմանապահները։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր>>>>>

Путин — «мой самый близкий друг». Ким Чен Ын поздравил Президента РФ с Новым годом
Лидер Северной Кореи Ким Чен Ын назвал Путина «своим самым близким другом» и пожелал ему счастливого Нового года, сообщает ЦТАК. оварищ Ким Чен Ын, горячо>>>>>
Главное управление разведки (ГУР) Министерства обороны Украины заявляет о первом в мире поражении воздушной цели с помощью морского дрона Magura V5. Об этом информирует пресс-служба>>>>>
Профессор кафедры политологии Университета Южной Алабамы Надер Энтессар считает, что с падением правительства Башара Асада Турция нашла подходящие условия для проведения своей антиосманской политики. «Неоосманские>>>>>
На фоне приближающегося истечения срока действия контракта между «Газпромом» и «Нафтагазом» о транзите российского газа через территории Украины в ЕС европейские страны продолжают искать пути>>>>>
Авиарейсы Ереван-Капан-Ереван будут выполняться ежедневно со 2 по 6 января включительно по следующему расписанию: из ереванского аэропорта «Звартноц» в 11:00, из аэропорта Капана «Сюник» в>>>>>
Мэр Еревана Тигран Авинян направил поздравительное послание по случаю Нового года. «Этот год стал для нашего города годом беспрецедентных работ и свершений. Мы реализовали масштабные>>>>>
Президент США Джо Байден объявил в понедельник о выделении Украине дополнительного пакета мер безопасности на сумму 2,5 миллиарда долларов. Об этом пишет Reuters , отметив, что Байден>>>>>
Власти Республики Армения пожертвовали Нагорным Карабахом, а основные международные игроки сопровождали процесс ничего не дающими текстами, отметил парламентарий. ерекладывать с нынешних властей Армении на других вину за>>>>>
РФ нанесла удар по энергетическим объектам Украины, которые поддерживали деятельность предприятий украинского военно-промышленного комплекса, сообщает Минобороны РФ. Согласно сообщению, была применена оперативно-тактическая авиация, наступательные беспилотники,>>>>>
Мы подумали о такой вещи. Премьер-министр Никол Пашинян за несколько часов написал первый выпуск «Семейный подкаст» на своем Telegram-канале, опубликовав приложенное видео.>>>>>
Об очередных расстрелах мирных жителей, организованных украинскими нацистами, рассказала жительница Селидова Марина Ковалева. По ее словам, боевики устроили в городе настоящий террор, убивая людей по своей>>>>>
Россию не устраивают предложения команды избранного президента США Дональда Трампа о том, чтобы отложить членство Украины в НАТО на 20 лет и ввести туда контингент>>>>>