Ուկրաինայի համար անվտանգության լավագույն երաշխիքները մնում են անդամակցությունը Եվրամիությանը և ՆԱՏՕ-ին, սակայն անհնար է երկիրը  ռազմական դաշինք հրավիրել մասամբ՝ առանց օկուպացված տարածքների։ Այս մասին Ուկրաինայի>>>>>
ԵՄ մեզ ոչ ոք չի հրավիրում և չի սպասում, ԵՄ հետ մենք տեսանելի ապագայում չունենք ցամաքային ճանապարհի որևէ հեռանկար, և այս պայմաններում ՀՀ իշխանություններն ընտրել>>>>>
Գոյ» թատրոնի դերասանները նոյեմբերի 7-ից նստացույց են անում թատրոնի մուտքի մոտ։ Նրանց պահանջն է՝ «ԿԳՄՍ Նախարարությունից պահանջում ենք` միջանկյալ հրատապ լուծում. «Գոյ» թատրոնի աշխատանքների վերսկսումը մինչև դատարանի և>>>>>
Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը վստահություն է հայտնել, որ իր երկիրը կհաղթի ահաբեկչությանը` անկախ նրանից, թե ով է դրա աջակիցը կամ հովանավորը: Սիրիայի առաջնորդի գրասենյակի հաղորդմամբ՝>>>>>
Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը, երկրում տեղի ունեցող վերջին իրադարձությունների ֆոնին, սկսել է կապեր փնտրել Թուրքիայի հետ։ Ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, այսպիսի հայտարարություն է արել Türkiye>>>>>
Սույն թվականի եկտեմբերին 2-ին` տեղական ժամանակով ժամը 08:38-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 04։38-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային  ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության>>>>>

Советник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан заявил, что Украина должна самостоятельно определять свою позицию по территориальным вопросам в рамках мирных переговоров с Россией.>>>>>
Во всех автобусах и микроавтобусах Еревана уже можно оплачивать проезд банковскими картами. Об этом сообщил вице-мэр Еревана Сурен Григорян на рабочем совещании в столичном муниципалитете.>>>>>
Президент США Джо Байден помиловал своего сына, фигуранта нескольких уголовных дел.   Американская демократия, как видим, не идеальна, патронаж существует, даже если это более «цивилизованная»>>>>>
Спецназ и сотрудники криминальной полиции вытеснили участников акции протеста против приостановки евроинтеграции Грузии с проспекта Руставели в Тбилиси, передает корреспондент «Интерфакса».   Полиция применила против>>>>>
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе категорически исключил возможность проведения новых выборов в парламент. «Никаких повторных парламентских выборов в Грузии не будет», — заявил он, комментируя ситуацию>>>>>
Средства ПВО за прошедшую ночь уничтожили 15 украинских беспилотников над четырьмя регионами России. Об этом сообщает оборонное ведомство России. «В течение прошедшей ночи пресечены попытки>>>>>
Служба сейсмической защиты зарегистрировала в 08:38 землетрясение магнитудой 3,4 на территории Армении. Об этом сообщает пресс-служба Спасательной службы МВД Армении. Отмечается, что эпицентр подземных толчков>>>>>