Մեր երկրի իշխող վերնախավը թքած ունի 29 հազար քառակուսի կիլոմետրից մի փոքր ավելի տարածք ունեցող, այսպես կոչված, իրական Հայաստանից դուրս գտնվող հայերի ճակատագրի վրա։ 2023>>>>>
Աշխարհաքաղաքական կարճ առակ: Ընդամենը 3 օրում Թուրքիայի հովանու տակ գործող մի քանի հազարանոց զինյալ ահաբեկիչները գրավեցին Սիրիայի ամենամեծ ու կարևոր քաղաքը՝ Հալեպը, ապա ողջ շրջանը։>>>>>
Մոսկվան պատրաստ է Վրաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման ճանապարհով գնալ այնքան, որքան պատրաստ է դրան Թբիլիսին, ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Ինչ>>>>>
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը դեռ չի ձևավորել կենտրոնացված աշխատանքային խումբ՝ ռուս-ուկրաինական հակամարտությունը դադարեցնելու պլան մշակելու համար, սակայն առանձին խորհրդականներն առաջարկում են իրենց տարբերակները, գրում>>>>>
Երևանն ու Բաքուն համաձայնեցրել են խաղաղության պայմանագրի տեքստի 90 տոկոսը, Աժ-ում հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը:Հայաստանի վարչապետն ակնկալում է ակտիվացնել գործընթացի ավարտի և պայմանագրի ստորագրման աշխատանքները։>>>>>
Այս հայտարարությունն ակնհայտ է դարձնում այն իրավիճակը, որ կա ՀԱՊԿ-ում. մեր դիրքորոշումը հստակ է, որ ՀՀ նկատմամբ 2021-2022թթ. եղել են տարածքային ոտնձգություններ ու ագրեսիա: Այս>>>>>
Հովիկ Աղազարյանը հեռացվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից՝ պետական և կուսակցական նշանակության կոնֆիդենցիալ տեղեկատվության արտահոսքերի, ինչպես նաև հանրության բարոյական նորմերի կոպիտ խախտումների պատճառով: Նման ձևակերպմամբ որոշում>>>>>
Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչության երեկվա նիստին, որը վարել է Փաշինյանը, քննարկվել է Գյումրու քաղաքապետի ԺՊ-ի թեկնածուների ցանկը։ Այդ անօրինական փրայմերիզին մասնակցողների թվում է>>>>>
Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցում գրառմամբ հայտնել է, թե ովքեր են Գյումրիի քաղաքապետի նախնական ընտրություններին մասնակցող քաղաքապետի պաշտոնակատարի թեկնածուները․ ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Վարչության որոշմամբ, Գյումրիի քաղաքապետի նախնական>>>>>
Ամերիկացի լրագրող Թաքեր Կառլսոնը X սոցիալական ցանցում հայտնել է, որ այցելել է Մոսկվա՝ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հարցազրույցը անելու համար։ Նա խոստացել է այն շուտով>>>>>

3 декабря в гуманитарном фонде «Мир» в Ереване состоялась встреча с делегацией из Российской Федерации, представляющей международный проект «Послы русского языка в мире» на базе>>>>>
Правящей элите нашей страны плевать на судьбы армян за пределами так называемой реальной Армении площадью чуть больше 29 тыс. кв. км. После бездействия в Арцахе>>>>>
Сегодня всем стало понятно, о чем мы давно и открыто говорим, «оппозиция готовилась не к выборам, а к послевыборному периоду, к государственному перевороту, массовым беспорядкам,>>>>>
Ситуация в Сирии — пример того, что может сделать Турция, когда Армения потеряет последние крупицы механизма сдерживания Анкары. Об этом заявил тюрколог Рубен Мелконян.   >>>>>
Председатель НС Ален Симонян рассказал какого рода утечка информации была допущена исключенным из фракции «ГД» Овиком Агазаряном.   «Премьер-министр часто встречается с фракцией, представляет подробности>>>>>
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что счел нецелесообразным проведение саммита Евразийского экономического союза в Ереване. Так он в ходе правительственного часа в парламенте ответил на>>>>>
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что возвращение Армении в ОДКБ становится все труднее, если не сказать невозможным. Как отметил Пашинян в ходе правительственного часа в парламенте,>>>>>
3 декабря состоялось заседание правления партии «Гражданский договор», которое провел председатель правления Никол Пашинян.   Решением правления Овик Агазарян исключен из партии «Гражданский договор» из-за>>>>>
Газета «Жоговурд» пишет:   «18 ноября Национальное Собрание официально сообщило, что под председательством заместителя НС в Дилижане состоялось 38-е заседание межпарламентской комиссии по сотрудничеству между>>>>>
Основания для российско-украинских переговоров отсутствуют, заявил в беседе с изданием «Известия» пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. При этом, как уточнил представитель Кремля, многие страны заявляют>>>>>