ԱՊՀ-ի ստեղծման հերթական տարեդարձն անցնում է աշխարհակարգի արմատական շրջադարձերի ֆոնին: Գլոբալ Արևմուտքը ճեղքվածք տվեց, ու  Արևելքն օգտվեց դրանից՝ ազդարարելով միաբևեռ աշխարհի ավարտի մասին։ Հետխորհրդային>>>>>
Փաստ» օրաթերթը գրում է. Շարունակվում է ԱրևմուտքՌուսաստան դիմակայությունը, որը դրսևորվում է նաև Ուկրաինայում ընթացող պատերազմի տեսքով։ Ու եթե Արևմուտքի առաջատար ուժը համարվող ԱՄՆ-ը հիմնականում կենտրոնացած>>>>>
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հաջորդ տարի կարող են հանդիպել՝ քննարկելու Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակը։ Նման ենթադրություն է արել The>>>>>
Վրաստանի ՆԳՆ ղեկավարի դեմ պատժամիջոցները նշանակում են Արևմուտքի կողմից «Ազգային մայդանի» նկատմամբ հետաքրքրվածության դրսևորում, Sputnik Грузия-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ճեպազրույցի ընթացքում հայտարարել է վրաստանի  վարչապետ Կոբախիձեն։Սա>>>>>
ԱՄՆ-Ադրբեջան փոխադարձ հայտարարությունների մասին, որոնք աննկատ մնացին մեր տեղեկատվական դաշտում:   Տևական լռությունից հետո երեկ Բաքվում ԱՄՆ դեսպանատունը որոշեց արձագանքել Ադրբեջանի պետական հեռուստաընկերության կողմից ԱՄՆ>>>>>

Очередная годовщина создания СНГ проходит на фоне коренных переломов мироустройства. Глобальный Запад дал трещину, и Восток этим воспользовался, заявив об окончании однополярного мира. Постсоветские>>>>>
Временно исполняющий обязанности губернатора Курской области России Александр Хинштейн сообщил об обстреле города Рыльска 20 декабря. По его словам, погибли 5 человек. Ранее он сообщал>>>>>
В Тель-Авиве в пятницу ночью взорвалась ракета, выпущенная йеменскими хуситами,  попытки перехватить ее не увенчались успехом, сообщает Times of Israel. Медики сообщили, что 16 человек>>>>>
Землетрясение магнитудой 4.5 произошло в ночь на субботу в 30-и километрах к югу от Кельбаджара (Карвачар). Об этом сообщает Спасательная служба МВД Армении. Отмечается, что>>>>>
В России необходимо продумать развитие сети тренировочных военно-спортивных лагерей, заявил глава государства Владимир Путин. Соответствующее поручение он направил правительству страны. По словам президента, такая инициатива будет>>>>>
Члены Демократической партии США выразили мнение, что миллиардер Илон Маск является теневым президентом страны, а Дональд Трамп, избранный лидер Америки, выполняет роль его вице-президента, сообщает>>>>>