Հակակոռուպցիոն դատարանը դատավոր Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ, որոշեց երկարացնել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի տնային կալանքի ժամկետը։ Այսօրվա դատական նիստում պաշպանության կողմը միջնորդեց վերացնել Աշոտյանի նկատմամբ ընտրված>>>>>
ՀՀ ԱԳՆ-ն հետևում է Սիրիայում զարգացումներին: Տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ չկան: Այս մասին 1Lurer.am-ին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը։ «Հալեպում ՀՀ գլխավոր>>>>>
Իշխանությունն արդեն սկսեց հայտարարագրի թեմայով լրացուցիչ գումար աշխատել:  Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայաստանը ես եմ» նախաձեռնության ղեկավար  Նաիրի Սարգսյանը: «ՊԵԿ-ը հայտարարել է, որ>>>>>
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) ծրագրերի 83%-ի կրճատման մասին՝ վեցշաբաթյա վերանայումից հետո: Ռուբիոն այս մասին գրել է X-ում>>>>>
Անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալությունը ֆեյսբուքյան էջում լուսանկար է հրապարակել՝ տեղեկացնելով, որ SMS հաղորդագրությամբ կեղծիք է տարածվում։ «Պետք չէ անցնել հղումով ու տվյալներ փոխանցել»,- ասված է>>>>>
Սիրիայի պաշտպանության նախարարության խոսնակ Հասան Աբդել-Ղանին հայտարարել է ծովափին Ասադի կողմնակիցների դեմ «ռազմական գործողության» ավարտի մասին, հայտնում է SANA-ն։ «Մենք հայտարարում ենք մեր ուժերի հաջողության մասին,>>>>>
Թեհրանը չափազանց մտահոգված է ալավիների, ինչպես նաև այլ էթնիկ և կրոնական փոքրամասնությունների նկատմամբ տեղի ունեցող հետապնդումներով։ Իրանը համապատասխան կարգով դիմել է այն երկրներին, որոնք ազդեցություն>>>>>
Մի խումբ տնտեսվարողների, այսօր՝ մարտի 10-ին, կրկին հավաքվել են կառավարության շենքի դիմաց. Նրանց բողոքում են շրջանառության հարկը 5 տոկոսից 10 տոկոս դարձնելու դեմ: Ակցիայի մասնակիցներից>>>>>
Պատժամիջոցների բացակայությունը եւ Իսրայել զենքի շարունակական մատակարարումը, Գազայի հատվածում էլեկտրաէներգիայի անջատման ֆոնին, հանցակցություն է պաղեստինցի ժողովրդի ցեղասպանությանը: Այսպիսի հայտարարություն է արել Պաղեստինի օկուպացված տարածքներում մարդու իրավունքների իրավիճակի հարցերով ՄԱԿ հատուկ զեկուցող Ֆրանչեսկա Ալբանեզեն։ X-ում հրապարակված իր մեկնաբանությունում նա ցեղասպանություն է անվանել Գազայի հատվածում էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը դադարեցնելու Իսրայելի որոշումը: «Գազայի հատված էլեկտրաէներգիայի մատակարարման դադարեցումը նշանակում է>>>>>
Կանադայի իշխանական Լիբերալ կուսակցության նոր առաջնորդ է ընտրվել Մարկ Քարնին։ Նա կփոխարինի երկրի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին, որը այս տարվա հունվարին հայտարարեց պաշտոնից հեռանալու մտադրության մասին։>>>>>
Google-ը 2021-2024 թվականներին ավելի քան 16 հազար ադրբեջանական ալիք է արգելափակել YouTube-ում, որոնցով Հայաստանին քննադատող ու ադրբեջանական կառավարությանը փառաբանող բովանդակություն է տարածվել։ Ընդ որում՝ այս>>>>>
Թուրքիան իր ծավալապաշտական, անհագուրդ և չհիմնավորված հավակնություններով լուրջ անվտանգության սպառնալիք է ողջ տարածաշրջանի համար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։>>>>>

Посредством SMS-сообщений распространяется фальсификация. Об этом говорится в сообщении, распространенном на странице Агентства по защите персональных данных Армении в «Facebook», которое опубликовало также скриншот. «Не>>>>>
Было выпущено три кассетных снаряда такого же калибра по Центрально- Городскому району города. Украинские войска с утра понедельника трижды обстреляли Горловку, выпустив восемь снарядов калибром>>>>>
АРФД готова сотрудничать со всеми силами, разделяющими представленными этой партией принципы. Армения должна укрепить стратегическое союзничество с Россией и заключить военно-политический альянс с Ираном. Об>>>>>
Способен ли режим «позднего» Эрдогана заместить США в «европейской безопасности»? В отношении Турции с Россией нет никакого перелома, сообщил советник президента Турции по внешней политике>>>>>
Последний визит Никола Пашиняна в Гюмри в очередной раз подтвердил ту реальность, о которой мы многократно говорили: действующая власть полностью оторвана от народа и не>>>>>
Президент США Дональд Трамп в интервью телеканалу Fox News заявил, что президент Украины Владимир Зеленский при экс-президенте США Джо Байдене «выводил деньги из страны так, словно отбирал>>>>>
Министр энергетики Израиля Эли Коэн в воскресенье заявил, что отдал распоряжение прекратить подачу электроэнергии в Газу, спустя неделю после того, как Израиль заблокировал любую помощь,>>>>>
Телеканал ВВС собрал воедино заявления  Великобритании и Евросоюза о зверствах, совершаемых в отношении  национального и религиозного меньшинства в Сирии. Глава МИД Великобритании Дэвид Лэмми заявил, что сообщения>>>>>
Трамп ответил на критику о якобы «мягком» отношении к РФ. Президент США Дональд Трамп заявил, что придерживается жесткой позиции по России, но при этом сохраняет>>>>>
Глава региона сообщил, что в момент ракетной атаки на территории было большое количество мирных граждан.  ВСУ ударили двумя ракетами из реактивной системы залпового огня HIMARS>>>>>
Уже несколько дней между сторонниками Асада и правительственными силами происходят ожесточенные столкновения. На фоне продолжающихся боев в сирийской провинции Латакия ситуация в армянонаселенном Кесабе остается>>>>>