Ռուսաստանի և Եվրոպայի միջև հարաբերությունները վաղ թե ուշ անպայման կվերականգնվեն, ըստ РИА Новости-ի՝ հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Պուտինը չորեքշաբթի մասնակցում է ռուսական «Գիտելիք»>>>>>
Ռուսական կողմը շարունակում է Միացյալ Նահանգներին հետևողականորեն փոխանցել ռազմավարական ռիսկերի նվազեցման համար համատեղ աշխատանք կատարելու անհրաժեշտությունը։ Դրա մասին, ըստ ТАСС-ի՝ Բրազիլիայի մայրաքաղաքում ընթացող ԲՐԻԿՍ անդամ>>>>>
Ուզբեկստանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Տաշքենդում հանդիպում է ունեցել Ուզբեկստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Ջամշիդ Խոջաևի հետ: Հայտնում են Կառավարությունից: Զրուցակիցները երկուստեք ընդգծել>>>>>
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Բանդար Աբբաս քաղաքի Շահիդ>>>>>
Հաղթանակի զորահանդեսը Մոսկվայում տեղի կունենա՝ չնայած Կիևի սպառնալիքներին։ Ռուսաստանը հպարտությամբ է դիտելու շքերթը, լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։>>>>>
Սենատը հաստատել է Թոմ Բարաքի թեկնածությունը Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում։ 60 սենատոր կողմ է քվեարկել, իսկ 36-ը դեմ: Նա ԱՄՆ նախկին նախագահ Ռոնալդ Ռեյգանի վարչակազմում>>>>>
Կրեմլի ներքին քաղաքականության բլոկը նոր խնդիրներ ունի, պարզել է «Ведомости»։ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ Սերգեյ Կիրիենկոն եւ նրա ենթակայության տակ գտնվող գերատեսչությունների աշխատակիցները սկսել են աշխատել>>>>>
Քաղաքական գործիչ Անաստաս Միկոյանի՝ «Ծաղիկներ» ռոք խմբի հիմնադիր, կոմպոզիտոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինի թոռը՝ իր ընտանիքի հետ միասին, ստացել է հայկական անձնագրեր։ Այս մասին նա>>>>>
Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը սատարել է Հաղթանակի 80-մյակի ընթացքում Ուկրաինայում հրադադար հաստատելու Ռուսաստանի Դաշնության նախաձեռնությանը։ Համապատասխան հայտարարությունն արել է Չինաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Գո Ցզյակունը>>>>>
Ռուսաստանը չի համաձայնի Ուկրաինայում երկարաժամկետ զինադադարին, որն առաջարկել է Կիեւը, քանի դեռ բոլոր «նյուանսները» չեն կարգավորվել, հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցել է «ՌԻԱ Նովոստին»։ «Եթե մենք խոսում ենք նման երկարաժամկետ զինադադարի մասին, ապա այստեղ կարեւոր են այն նրբությունները, որոնց մասին նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խոսել է Կրեմլում: Սա նույնպես կարեւոր է, բայց առանց այդ հարցերի պատասխանների դժվար է հասնել նման երկարաժամկետ զինադադարի»,- երեքշաբթի հայտնել է Կրեմլի ներկայացուցիչը: Նախօրեին Մոսկվան հայտնել էր, որ «մայիսի 7-ի լույս մայիսի 8-ի զրո ժամից մինչեւ մայիսի 10-ի լույս մայիսի 11-ի կեսգիշեր»՝ ի պատիվ սովետա-գերմանական պատերազմում հաղթանակի 80-ամյակի, ռուսական բանակը միակողմանիորեն կդադարեցնի կրակը, բայց կվերապահի «համարժեք պատասխանի» իրավունքը, եթե հրադադարը խախտվի Ուկրաինայի ԶՈւ-ի կողմից: Պեսկովն այս հայտարարությունը որակել է որպես Պուտինի «բարի կամքի դրսեւորում», որն ավելի վաղ հայտարարել>>>>>
Հայաստանի գործող վարչապետը, հետեւապես նաեւ Հայաստանը, արտաքին մեկուսացման մեջ է։ Նա անընդունելի է ԱՄՆ գործող վարչակազմի, Ռուսաստանի, Չինաստանի համար։ ԵՄ “գնացող” վարչապետն անգամ ԵՄ համար>>>>>
Ղարաբաղը Ադրբեջանի անբաժանելի մասն է, երեկ Բաքվում հայտարարել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը: Ինչքան էլ մեր հայրենակիցներից շատերին այս հայտարարությունը դուր չգա, սա Թեհրանի մշտական>>>>>

Рано или поздно отношения России и Европы, безусловно, восстановятся, заявил президент РФ Владимир Путин, передает РИА Новости. Путин в среду в Москве принимает участие в>>>>>
Российская сторона продолжает последовательно доводить до США необходимость проведения совместной работы по снижению стратегических рисков. Об этом заявил секретарь Совета безопасности (СБ) РФ Сергей Шойгу>>>>>
В рамках рабочего визита в Республику Узбекистан вице-премьер Мгер Григорян встретился в Ташкенте с вице-премьером Республики Узбекистан Джамшидом Ходжаевым. Об этом сообщает Правительство Армении. Собеседники>>>>>
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграммы соболезнования Верховному лидеру Исламской революции Сейеду Али Хаменеи и Президенту Исламской Республики Иран Масуду Пезешкиану в связи с гибелью невинных>>>>>
Парад Победы в Москве состоится, невзирая на угрозы со стороны Киева. Россия будет с гордостью наблюдать за парадом, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков,>>>>>
30 апреля 2025 года Сенат США утвердил кандидатуру Тома Баррака на пост Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Турции с результатом голосования 60 за и>>>>>
У внутриполитического блока Кремля появились новые задачи, выяснили «Ведомости». Первый заместитель руководителя администрации президента (АП) Сергей Кириенко и сотрудники управлений в его подчинении начали заниматься>>>>>
Внук политического деятеля Анастаса Микояна, основатель рок-группы «Цветы», композитор и продюсер Стас Намин вместе с семьей получил армянские паспорта. Об этом он сообщил на пресс-конференции.>>>>>
Министерство иностранных дел Китая поддержало инициативу РФ о перемирии на Украине в дни 80-летия Победы. Соответствующее заявление сделал на брифинге официальный представитель МИД КНР Го>>>>>
Россия не пойдет на долгосрочное прекращение огня в Украине, предложенное Киевом, пока не будут урегулированы всю «нюансы», заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости.>>>>>
Сохранение исторической памяти о Победе в Великой Отечественной войне и недопустимость искажения фактов всегда были и остаются для нас приоритетом. И это отличная возможность еще>>>>>
Действующий премьер-министр Армении, а следовательно и Армения, находится во внешней изоляции. Он неприемлем для нынешней администрации США, России и Китая. «Уходящий» премьер ЕС даже для>>>>>