Էրդողանը Ապրիլի 24-ի հետ կապված ուղերձ է հղել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հերթական ապրիլքսանչորսյան ուղերձով է հանդես եկել։ Ինչպես տեղեկացնում է Ստամբուլի հայկական «Ակոս» թերթը, Էրդողանի ուղերձն ընթերցվել է Ստամբուլի հայկական Սուրբ>>>>>
Հայոց ցեղասպանությունը իրավաբանորեն և գիտականորեն ապացուցված փաստ է, որը պաշտոնապես ճանաչել և դատապարտել է արդեն 34 երկիր։ Ոչ թե մենք, այլ Թուրքիան ունի ցեղասպանության պատմությանը>>>>>
Ապրիլի 24-ն լրանում է Օսմանյան կայսրությունում իրականացված Հայոց ցեղասպանության հերթական տարելիցը։ Ռուսաստանում Հայոց ցեղասպանությունը միշտ ընկալվել է որպես սեփական ցավ եւ դժբախտություն։ Այս մասին ամենշաբաթյա>>>>>
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի>>>>>
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ։Հայտարարության մեջ ասված է. «Այսօր՝ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին, հարգանքի տուրք ենք մատուցում>>>>>
Ռուսաստանում սգում են հայ ժողովրդի հետ միասին, նշվել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան հայտարարությունում՝ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ։ «Մենք հայ ժողովրդի հետ միասին սգում ենք Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ»,- նշվել է դեսպանատան սոցցանցերում տարածված հաղորդագրությունում։ Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն իր հերթին մասնակցել է ծաղիկներ դնելու արարողությանը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում։>>>>>
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուղերձ է հղել Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ։ Ուղերձում ասված է. «Սիրելի՛ ժողովուրդ, Հայաստանի Հանրապետության սիրելի՛ քաղաքացիներ,Այսօր մենք ոգեկոչում ենք Մեծ>>>>>

Эрдоган вновь направил послание по случаю 24 апреля
Соболезную внукам армян Османской империи, погибших в тяжелые времена Первой мировой войны. Об этом говорится в очередном приуроченном к 24 апреля послании президента Турции Реджепа>>>>>
Геноцид армян — юридически и научно доказанный факт, который уже официально признали и осудили 34 страны. Не нам, а Турции необходимо вернуться к истории геноцида и>>>>>
24 апреля — очередная годовщина Геноцида армян в Османской империи. В России всегда относились к этому трагическому событию как к собственной беде и боли. Об>>>>>
Высшие должностные лица Армении возложили венки и почтили память жертв Геноцида армян в Османской империи, посетив мемориальный комплекс «Цицернакаберд». В церемонии приняли участие президент Ваагн>>>>>
Министерство иностранных дел Республики Армения распространило заявление по случаю 110-й годовщины Геноцида армян. В заявлении отмечается: «Сегодня, в день 110-й годовщины Геноцида армян, мы отдаем>>>>>
В России скорбят вместе с армянским народом, говорится в сообщении посольства РФ в Армении по случаю 110-й годовщины Геноцида армян. «Скорбим вместе с армянским народом>>>>>
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян выступил с посланием по случаю 110-й годовщины Геноцида армян. В обращении отмечается: «Дорогие соотечественники, уважаемые граждане Республики Армения, Сегодня мы>>>>>