Ռուսաստանի և Եվրոպայի միջև հարաբերությունները վաղ թե ուշ անպայման կվերականգնվեն, ըստ РИА Новости-ի՝ հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Պուտինը չորեքշաբթի մասնակցում է ռուսական «Գիտելիք»>>>>>
Ռուսական կողմը շարունակում է Միացյալ Նահանգներին հետևողականորեն փոխանցել ռազմավարական ռիսկերի նվազեցման համար համատեղ աշխատանք կատարելու անհրաժեշտությունը։ Դրա մասին, ըստ ТАСС-ի՝ Բրազիլիայի մայրաքաղաքում ընթացող ԲՐԻԿՍ անդամ>>>>>
Ուզբեկստանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Տաշքենդում հանդիպում է ունեցել Ուզբեկստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Ջամշիդ Խոջաևի հետ: Հայտնում են Կառավարությունից: Զրուցակիցները երկուստեք ընդգծել>>>>>
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Բանդար Աբբաս քաղաքի Շահիդ>>>>>
Հաղթանակի զորահանդեսը Մոսկվայում տեղի կունենա՝ չնայած Կիևի սպառնալիքներին։ Ռուսաստանը հպարտությամբ է դիտելու շքերթը, լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։>>>>>
Սենատը հաստատել է Թոմ Բարաքի թեկնածությունը Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում։ 60 սենատոր կողմ է քվեարկել, իսկ 36-ը դեմ: Նա ԱՄՆ նախկին նախագահ Ռոնալդ Ռեյգանի վարչակազմում>>>>>
Կրեմլի ներքին քաղաքականության բլոկը նոր խնդիրներ ունի, պարզել է «Ведомости»։ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ Սերգեյ Կիրիենկոն եւ նրա ենթակայության տակ գտնվող գերատեսչությունների աշխատակիցները սկսել են աշխատել>>>>>

Рано или поздно отношения России и Европы, безусловно, восстановятся, заявил президент РФ Владимир Путин, передает РИА Новости. Путин в среду в Москве принимает участие в>>>>>
Российская сторона продолжает последовательно доводить до США необходимость проведения совместной работы по снижению стратегических рисков. Об этом заявил секретарь Совета безопасности (СБ) РФ Сергей Шойгу>>>>>
В рамках рабочего визита в Республику Узбекистан вице-премьер Мгер Григорян встретился в Ташкенте с вице-премьером Республики Узбекистан Джамшидом Ходжаевым. Об этом сообщает Правительство Армении. Собеседники>>>>>
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграммы соболезнования Верховному лидеру Исламской революции Сейеду Али Хаменеи и Президенту Исламской Республики Иран Масуду Пезешкиану в связи с гибелью невинных>>>>>
Парад Победы в Москве состоится, невзирая на угрозы со стороны Киева. Россия будет с гордостью наблюдать за парадом, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков,>>>>>
30 апреля 2025 года Сенат США утвердил кандидатуру Тома Баррака на пост Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Турции с результатом голосования 60 за и>>>>>
У внутриполитического блока Кремля появились новые задачи, выяснили «Ведомости». Первый заместитель руководителя администрации президента (АП) Сергей Кириенко и сотрудники управлений в его подчинении начали заниматься>>>>>