Ռուսաստանի Լիբերալ-դեմոկրատական ​​կուսակցության նախագահ Լեոնիդ Սլուցկին Հունիսի 3-ին Սանկտ Պետերբուրգի Ռուսաստանի քաղաքական պատմության թանգարանում բացեց «Այսպես խոսեց Ժիրինովսկին» ցուցահանդեսը։ Ցուցանմուշների թվում է Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության>>>>>
Հունիսի 3-ին Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հանդիպել է Պակիստանի վարչապետի հատուկ օգնական Սաիդ Ֆաթեմիի հետ, հաղորդում է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը։>>>>>
Ճապոնիա աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը հանդիպել է Ճապոնիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի նախագահ Սուզուկի Շունիչի հետ: Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է խորհրդարանական>>>>>
Կրեմլի պաշտոնական ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ հուշագրի կետերի վերաբերյալ Ռուսաստանի կողմից հնարավոր փոխզիջումները բանակցությունների թեմա են, որոնք չեն կարող հրապարակային լինել, հաղորդել է>>>>>
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի եւ Վլադիմիր Զելենսկու միջեւ եռակողմ հանդիպումը մոտ ապագայում քիչ հավանական է։ Նման շփումները պետք է լինեն տեխնիկական համաձայնությունների արդյունք, լրագրողներին ասել է Ռուսաստանի առաջնորդի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցել է ՏԱՍՍ-ը։ «Դե, անկեղծ ասած, քիչ հավանական է, որ դա շուտով տեղի ունենա»,- ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը՝ մեկնաբանելով Սպիտակ տան հայտարարությունը, որ Թրամփը բաց է նման>>>>>
Արամ Ղազարյանը նշանակվել է ոստիկանապետ, ներքին գործերի փոխնախարար։ Ղազարյանը նախկինում զբաղեցնում էր Լոռու մարզպետի պաշտոնը։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հունիսի 3-ի որոշմամբ Արամ Ղազարյանը նշանակվել>>>>>

Председатель партии ЛДПР Леонид Слуцкий 3 июня открыл выставку «Так говорил Жириновский» в Музее политической истории России в Санкт-Петербурге. Среди экспонатов — точная реконструкция обстановки>>>>>
3 июня состоялась встреча министра иностранных дел России Сергея  Лаврова со специальным помощником премьер-министра Пакистана Саидом Фатеми, сообщает пресс-служба МИД РФ. Согласно сообщению, собеседники обсудили вопросы двустороннего>>>>>
В рамках рабочего визита в Японию вице-спикер Национального Собрания РА Акоп Аршакян встретился с председателем парламентской группы дружбы Япония-Армения Судзуки Шуничем. В ходе встречи была>>>>>
Официальный представитель Кремля Дмитрий Песков заявил, что возможные компромиссы со стороны России по пунктам меморандума — тема для переговоров, которые не могут быть публичными, передает>>>>>
Трехсторонняя встреча президента РФ Владимира Путина с американским лидером Дональдом Трампом и Владимиром Зеленским в ближайшее время вряд ли возможна. Такие контакты должны стать результатом>>>>>
Арам Казарян назначен начальником полиции, заместителем министра внутренних дел. Ранее Казарян занимал должность губернатора Лорийской области. Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна от 3 июня Арам>>>>>