Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպում է ունեցել Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչիի հետ, որի ընթացքում կողմերը քննարկել են իրանա-իսրայելական հակամարտությունը խաղաղ կարգավորման ուղիով տանելու հեռանկարները։ Ըստ>>>>>
Արևմուտքում որոշ քաղաքական գործիչներ Ռուսաստանին ռազմավարական պարտություն հասցնելու ծրագրեր են մշակում, պատմությունը նրանց ոչինչ չի սովորեցնում, ասել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, հաղորդում է РИА Новости-ն։>>>>>
Ինքնիշխան ոչ միջուկային պետության վրա մոտ 14 տոննայանոց ռումբեր են նետում։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ-ում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ի ղեկավար Վադիմ Ֆեֆիլովը Երեւանում կազմակերպված «Ռուսաստանի ակտուալ մոտեցումները>>>>>
Ստամբուլում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը,>>>>>

Президент России Владимир Путин провёл встречу с министром иностранных дел Ирана Аббасом Аракчи, в ходе которой стороны обсудили перспективы выхода иранско-израильского конфликта на путь мирного>>>>>
На суверенное безьядерное государство сбрасываются бомбы весом  почти 14 тонн. Об этом заявил руководитель представительства Россотрудничества в РА Вадим Фефилов на организованно в Ереване конференции>>>>>
Неспровоцированная агрессия в отношении Ирана не имеет никаких оснований и оправданий, заявил президент России Владимир Путин. «Неспровоцированная агрессия против Ирана не имеет под собой никаких>>>>>
В Стамбуле состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. Об этом сообщили в пресс-службе Правительства Армении. Стороны обсудили процесс>>>>>