Էլշան Իբրահիմովը, որը գլխավորում էր Մոսկվայի մարզի ադրբեջանական համայնքը, արտաքսվել է Ռուսաստանից, հաղորդում է SHOT թելեգրամյան ալիքը։ Ըստ РЕН ТВ-ի՝ Մոսկվայի Շերեմետևո օդանավակայանից Բաքու թռչելուց>>>>>
Տեղափոխվածներից շատերը չեն ուզում կորցնել կապը Ռուսաստանի հետ, նրանք գալիս են ռուսական տներ, իրենց երեխաներին բերում այստեղ, և երեխաները սովորում են ռուսերեն, նկարում, երաժշտություն նվագում>>>>>
Մեր մշակութային կենտրոնը Բաքվում փակվել է և մենք համաձայն չենք դրա հետ։ Այս մասին РБК-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է «Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ի ղեկավար Եվգենի Պրիմակովը։ «Ադրբեջանական կողմը հայտարարել>>>>>
Հուլիսի 9-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ժամանել է Միացյալ Արաբական Էմիրություններ։ Այս մասին հայտնել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Այցը կրում է աշխատանքային բնույթ։ Ավելի վաղ Հայաստանի>>>>>

Эльшан Ибрагимов, возглавлявший азербайджанскую диаспору в Московской области, был депортирован из России. Об этом сообщил Telegram-канал SHOT. По данным РЕН ТВ, перед вылетом из московского>>>>>
Многие из релокантов не хотят терять связь с Россией, они приходят в Русские дома, приводят сюда своих детей, и дети занимаются русским языком, рисованием, музыкой>>>>>
Наш культурный центр в Баку был закрыт, и мы с этим не согласны. Об этом заявил глава Россотрудничества Евгений Примаков в интервью РБК. «Азербайджанская сторона заявила, что>>>>>
9 июля президент Азербайджана Ильхам Алиев прибыл в Объединенные Арабские Эмираты. Об этом сообщают азербайджанские СМИ. Визит носит рабочий характер. Ранее пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели>>>>>