Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև փոխադարձ առևտուրն այս տարի արդեն զգալիորեն կրճատվել է և 2025 թվականի արդյունքներով կարող է կազմել ընդամենը 6 միլիարդ դոլարից մի փոքր>>>>>
Եթե ​​մենք ցուցադրենք «վատ խաղաղությունը լավ վեճից լավ է» ոճը, ապա անհրաժեշտություն կա կարգավորել հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ, ասում է Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով, եվրասիական ինտեգրման և>>>>>
Ռուսաստանը զգուշավոր լավատեսությամբ է նայում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև նախաստորագրված համաձայնագրին, դա ներդրում է տարածաշրջանում խաղաղության ամրապնդման գործում։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ>>>>>
Ռուսաստանը հույս ունի, որ Ադրբեջանում ձերբակալված Ռուսաստանի 13 քաղաքացիները շուտով կհայտնվեն հայրենիքում: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը, փոխանցում է TASS-ը ։ Ռուսաստանի>>>>>
Մոսկվան կարծում է, որ Բաքվի կողմից Ռուսաստանի քաղաքացիների ազատ արձակումը կարևոր քայլ կլինի կողմերի միջև հարաբերությունների կարգավորման ճանապարհին, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա>>>>>
Ռուսական կողմը արդարացված է համարում Եվրոպայի անվտանգության համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) կողմից ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գծով Մինսկի խումբը լուծարելու որոշումը։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին>>>>>

Вице-премьер правительства России: Товарооборот с Арменией может сократиться вдвое
Взаимная торговля России и Армении в этом году уже значительно сократилась и по итогам 2025 года может составить чуть более $6 млрд., что вдвое меньше,>>>>>
Если демонстрировать стиль «худой мир лучше доброй ссоры», то необходимость в нормализации отношений с Азербайджаном есть, считает первый зампред комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской>>>>>
Президент Франции Эммануэль Макрон запросил разрешение на внеочередной визит в Израиль, но запрос был отклонен с условием, сообщает Kan 11 News. В репортаже говорилось, что>>>>>
Россия с осторожным оптимизмом смотрит на парафированное соглашение между Азербайджаном и Армении, это вклад в укрепление мира в регионе. Об этом заявил вице-премьер правительства РФ>>>>>
Россия надеется, что 13 российских граждан, задержанных в Азербайджане, скоро окажутся на родине. Об этом заявил вице-премьер РФ Алексей Оверчук, сообщает ТАСС. Также российское руководство>>>>>
Москва считает, что освобождение Баку граждан России было бы важным шагом на пути к нормализации отношений между сторонами, заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.>>>>>
Российская сторона считает обоснованным решение Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) о роспуске Минской группы по карабахскому конфликту. Об этом заявила официальный представитель>>>>>