Պուտինը հանդես է եկել շքեղության հարկի ներդրման օգտին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շքեղության հարկի ներդրման գաղափարը համարում է ողջամիտ։ Սակայն, հավելել է նա, կարևոր է պատշաճության սահմանները չանցնել, գրում է «Коммерсантъ»-ը։ Նա որպես>>>>>
Ռուսական սահմանապահ պարեկային նավը սեպտեմբերի 23-25-ը կժամանի Բաքվի նավահանգիստ: Ծրագիրը ներառում է Ռուսաստանի և Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայությունների միջև շփումներ: Դրա մասին, ըստ ТАСС-ի, ճեպազրույցի ժամանակ>>>>>
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Պետդումայի խմբակցությունների ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ առաջարկել է մտորել ներգաղթյալների համար արտոնագրային համակարգի վերացման հարցի շուրջ: Նման նախաձեռնությմաբ է հանդես եկել>>>>>
Ռուսաստանը և Միացյալ Նահանգները լրացուցիչ շփումներ կունենան Ուկրաինայի հարցով, ըստ «Коммерсантъ»-ի՝ կարծում է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։ «Մենք բաժանվեցինք Անքորիջում, քանի որ ընդունեցինք Դոնալդ Թրամփի>>>>>
Ռուսաստանի ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան այսօր՝ սեպտեմբերի 18-ին, ճեպազրույցի ժամանակ խոսել է հայկական լրատվամիջոցներում «պարզունակ զրույցի» մասին։ Նա արձագանքել է ռուսաստանցի լրագրողի այն հայտարարությանը, ըստ>>>>>
Եվրոպացի առաջնորդները հետապնդում են «ջարդել» ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի Ալյասկայի գագաթնաժողովում մշակած ուկրաինական կարգավորման մոտեցումները, ըստ «Коммерсантъ»-ի՝ հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։ Ըստ նրա՝>>>>>
Ռուսական կողմը մշտապես հանդես է գալիս երկու հարևան պետությունների շուտափույթ հաշտեցման օգտին։ Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 18-ին, ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ>>>>>
Երևանի ներկայիս գործողությունները չեն հակասում Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) առջև ստանձնած պարտավորություններին, TASS-ին ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության ԱՊՀ երկրների առաջին դեպարտամենտի տնօրեն Միքայել>>>>>
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) ելնում է Երևանի հայտարարություններից, որ Հայաստանի մասնակցությունը կազմակերպության աշխատանքներին սառեցվել է։ Այս մասին TASS-ին հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության>>>>>

Российский пограничный сторожевой корабль 23-25 сентября совершит заход в порт Баку, программа предусматривает контакты по линии пограничных служб РФ и Азербайджана. Об этом на брифинге>>>>>
Президент России Владимир Путин на встрече с руководителями думских фракций предложил подумать над отменой патентной системы для мигрантов. С такой инициативой выступил председатель партии «Справедливая>>>>>
У России и США будут дополнительные контакты по Украине, считает министр иностранных дел Сергей Лавров, передает «Коммерсантъ». «Расстались мы в Анкоридже на том, что мы>>>>>
Официальный представитель МИД России Мария Захарова сегодня, 18 сентября, рассказала на брифинге о «примитивном разговоре» в армянских СМИ. Так она отреагировала на высказывание российской журналистки>>>>>
Европейские лидеры преследуют цель «поломать» подходы к украинскому урегулированию, сформулированные президентом США Дональдом Трампом на саммите на Аляске, заявил глава МИД РФ Сергей Лавров, передает>>>>>
Российская сторона неизменно выступает за скорейшее примирение двух соседних государств.Об этом сегодня, 18 сентября, заявила на брифинге официальный представитель МИД России Мария Захарова, комментируя нормализацию>>>>>
Предпринимаемые Ереваном действия на сегодняшний день не входят в противоречие с его обязательствами в Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС). Об этом заявил ТАСС директор первого департамента>>>>>
Организация Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) исходит из заявлений Еревана о том, что участие Армении в работе организации заморожено. Об этом заявил ТАСС директор первого>>>>>