Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ժամանել է Միացյալ Նահանգներ, հաղորդում է РБК-Украина-ն՝ հղում անելով աղբյուրներին և Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնական թելեգրամյան ալիքում տեղադրված գրառմանը։ РБК-Украина-ի աղբյուրը հայտնել>>>>>
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ընդգծել է, որ ամերիկյան հեռահար Tomahawk  հրթիռների մատակարարումը Ուկրաինային իրավիճակը մարտադաշտում չի փոխի։ Դրա>>>>>
ԱՄՆ և Ռուսաստանի նախագահներ Դոնալդ Թրամփի և Վլադիմիր Պուտինի միջև զրույցը տեղի է ունեցել ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ։ Դրա մասին, ըստ «Коммерсантъ»-ի, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի>>>>>
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի միջև հեռախոսազրույցը տևել է ավելի քան երկու ժամ,- ըստ BBC News-ի՝ հայտարարել է Սպիտակ տան մամուլի>>>>>
Ես հենց նոր ավարտեցի իմ հեռախոսազրույցը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, և այն շատ արդյունավետ էր: Truth Social սոցիալական ցանցում գրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը: «Նախագահ>>>>>
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը ներկայում ապահովում է համաշխարհային նավթի հանույթի մոտ 10%-ը, հայտնել է РИА Новости գործակալությունը: «Մենք ապահովում  ենք համաշխարհային>>>>>
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մեկնաբանել է Արևմուտքի կողմից Ռուսաստանին վառելիքաէներգետիկ սարքավորումներ մատակարարելուց հրաժարվելը. «Տոմս գնեցի, բայց չգնացի՝ ուղեկցորդի ինադու», — հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»։ «Իսկ>>>>>

Президент России Владимир Путин в ходе телефонного разговора с президентом США Дональдом Трампом подчеркнул, что поставки американских дальнобойных ракет Tomahawk на Украину не изменят ситуацию>>>>>
Разговор президентов США и России Дональда Трампа и Владимира Путина состоялся по инициативе российской стороны. Об этом заявил помощник президента РФ Юрий Ушаков, сообщает «Коммерсантъ».>>>>>
Телефонный разговор между президентом  России Владимиром  Путиным  президентом  США Дональдом  Трампом «продолжался более двух часов», сообщила пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Ливитт, передаёт BBC News. Выступая>>>>>
Я только что завершил свой телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным, и он был очень продуктивным. Об этом в соцсети Truth Social написал президент США Дональд>>>>>
Россия в настоящее время обеспечивает около 10% мировой добычи нефти, заявил президент России Владимир Путин, передаёт РИА Новости. «Мы обеспечиваем около 10% мировой добычи», —>>>>>
Президент России Владимир Путин высказался о Западе, который отказался от поставок оборудования России для топливно-энергетического комплекса (ТЭК): «купил билет и не поехал назло кондуктору»,сообщает РИА>>>>>
Ключевой угрозой безопасности государств СНГ остаётся международный терроризм, крупные террористические организации рассматривают страны Содружества, прежде всего республики Центральной Азии, как приоритетную цель для своей дальнейшей>>>>>