Նոյեմբերի 13-ին Ազգային ժողովում շարունակվել է «Հայաստանի Հանրապետության 2026 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ քննարկումը: Ելույթներում պատգամավորներն ու Կառավարության անդամներն իրենց դիտարկումներն են>>>>>
«Զանգեզուրի միջանցքի» բացումը օգուտ կբերի Կենտրոնական Ասիայի բոլոր երկրներին։ Ինչպես փոխանցում է APA-ն, այս մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Ուզբեկստանի Ազգային տեղեկատվական գործակալությանը (UzA)>>>>>
Կրեմլի պաշտոնական ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի այն խոսքերը, թե ամերիկյան իշխանությունների կարծիքով՝ Ռուսաստանը չի ձգտում Ուկրաինայում խաղաղության հաստատմանը։ «Մենք դժվար>>>>>
Ռուսաստանը պատրաստ է լուծել Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակը քաղաքական և դիվանագիտական ​​միջոցներով, սակայն նման հնարավորության բացակայության պատճառով շարունակում է հատուկ ռազմական գործողությունը։ Այս մասին լրագրողներին հայտարարել>>>>>
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն, G7-ի արտաքին գործերի նախարարների գագաթնաժողովի ժամանակ Կանադայում լրագրողների հետ զրույցում, պատասխանել է Ուկրաինայի պատերազմի և Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների վերաբերյալ մի քանի>>>>>

Вопросы формирования общих рынков нефти и нефтепродуктов, а также перспективы развития общего рынка газа Союза обсуждались с заместителями руководителей профильных министерств и ведомств стран «пятерки»>>>>>
Председатели постоянных комиссий НС выступили с докладами по проекту закона «О Государственном бюджете Республики Армения в 2026 г.». По словам председателя Постоянной комиссии НС по>>>>>
Открытие «зангезурского коридора» принесёт пользу всем странам Центральной Азии. Как передает АПА, об этом заявил президент Ильхам Алиев в интервью Национальному информационному агентству Узбекистана (UzA).>>>>>
Официальный представитель Кремля Дмитрий Песков прокомментировал слова госсекретаря США Марко Рубио о том, что Россия, по мнению американских властей, не стремится к миру в Украине.>>>>>
Россия готова к урегулированию ситуации на Украине политико-дипломатическим путем, но за неимением такой возможности, продолжает СВО. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.>>>>>
ЕАЭС и Китай продолжают внедрение передового проекта по цифровизации железнодорожных грузоперевозок. Об этом министр по торговле Евразийской экономической комиссии Андрей Слепнев заявил по итогам заседания Совместной>>>>>