Խառնաշփոթ շրջադարձերի վրա
Քաղաքագետ Արման Ղուկասյանը Հայաստանի քրեածին իրավիճակի վատթարացման և այն մասին, թե ինչպես են հեծանվային քեֆերը ազդում հանցավորության դեմ պայքարի վրա Նիկոլ Փաշինյանը 2018>>>>>
Հոկտեմբերին լրացավ Հայաստանի ԵԱՏՄ- ին անդամակցելու 10-ամյակը։ Հիշում եմ, թե ինչպես շատ թերահավատներ գնահատեցին միությունը որպես անհեռանկար ուղղություն հայկական տնտեսության համար, իսկ արևմտամետները ընդհանրապես>>>>>
Միջխորհրդարանական միության 149-րդ վեհաժողովին մասնակցելու համար 2024 թվականի հոկտեմբերի 12-16-ը Ժնեւ կգործուղվի ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Ըստ այդմ, հաջորդ շաբաթ Ժնևում տեղի>>>>>
ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի նախկին պետ Արտակ Դավթյանին պատկանող գույքի առնչությամբ ՀՀ գլխավոր դատախազությունում իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում կազմվել է ամփոփագիր։ Այս մասին տեղեկանում>>>>>
Հոկտեմբերի 3-9-ը ընկած ժամանակահատվածում Երևանում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան: Փոշու պարունակությունը սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան Արաբկիր վարչական շրջանում գերազանցել է հոկտեմբեր 5-ին, Նոր Նորքում՝ հոկտեմբերի>>>>>
ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Հակոբ Վարդանյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից իր դիմումի համաձայն: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է ՏԿԵ նախարարի խոսնակ Սոնա Հարությունյանը։ Նա այդ>>>>>
Տաջիկստանի Հանրապետության Սահմանադրության 30-ամյակը» խորագրով միջազգային միջխորհրդարանական համաժողովին մասնակցելու նպատակով Տաջիկստան է մեկնել ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակությունների ղեկավարների կազմում Ալեն>>>>>
Հրապարակ» թերթը գրում է. Երեկ աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացրեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը, կարելի է ասել՝ վերջին պրոֆեսիոնալ մոհիկաններից մեկը։ Նա 2004>>>>>

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 11 октября провел телефонный разговор с государственным министром по делам Европы, Северной Америки и заморских территорий Великобритании Стефаном Доути. >>>>>
Политолог Арман Гукасян (Ереван)  эксклюзивно для ВнешнегоВрага — об ухудшении криминогенной обстановки в Армении и о том, как велопробеги влияют на борьбу с преступностью  Беспредел>>>>>
В октябре исполнилось 10 лет, как Армения вступила в ЕАЭС. Вспоминается, как многие скептики оценивали Союз как бесперспективное направление для армянской экономики, а западники и>>>>>
Бывшего начальника Генштаба ВС Армении Артака Давтяна вызвали в Генпрокуратуру по делу о незаконном имуществе. Об этом мы узнаем из системы публичных уведомлений «Аздарар».  >>>>>
Партия “Новая сила”, возглавляемая экс-мэром Еревана, известным в Армении актером Айком Марутяном, намерена принять участие в следующих парламентских выборах. Сам Марутян будет претендовать на роль>>>>>
Спикеры парламентов Армении и Азербайджана встретятся на следующей неделе в Женеве.   Парламентская делегация во главе с Аленом Симоняном с 12-16 октября будет находится в>>>>>
Газета «Грапарак» пишет:   Вчера заявление об отставке написал председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Гарегин Баграмян, можно сказать — один из последних профессиональных могикан.>>>>>
Эксперт Фонда стратегической культуры, российский политолог Андрей Арешев прокомментировал ИАЦ VERELQ итоги визита премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Москву.   «Насколько мы можем судить, визит>>>>>